تبلیغات
یادداشتهای علی سالخورده حقیقی - افزایش امنیت و كاهش نرخ كارمزد بانكداری الكترونیكی
 
یادداشتهای علی سالخورده حقیقی
We Provide Solutions for The Future Developement.
درباره وبلاگ


دریافت لوح تقدیر از سازمان ملل به عنوان مشاور فناوری اطلاعات سازمان در انتخابات برون مرزی سال 2004.

مدیر وبلاگ : علی سالخورده
نویسندگان
نظرسنجی
از کدامیک از آنتی ویروس های زیر استفاده میکنید و راضی هستید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
رییس كل بانك مركزی دیروز جزییات سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی شبكه بانكی كشور در سال جاری را اعلام كرد كه بر اساس آن بانك‌های دولتی، غیردولتی و موسسات اعتباری غیر بانكی دارای مجوز از بانك مركزی موظف شده‌اند برای گسترش بانكداری الكترونیكی نسبت به تكمیل شبكه خطوط ارتباطی، سامانه و خطوط پشتیبان و توسعه ابزارهای نوین خود اقدام كنند و دستورالعمل‌های امنیت بانكداری الكترونیكی بانك مركزی را به كار بندند.
بانك مركزی با هدف توسعه بانكداری الكترونیكی، امسال همچنین نرخ كارمزد خدمات و عملیات الكترونیكی را كاهش خواهد داد.

به گفته محمود بهمنی، این سیاست‌ها از سوی شورای پول و اعتبار و بانك مركزی تدوین و پیشنهاد شده و بدون تغییر به تایید رییس جمهور رسیده است.

فناوران برای آگاهی فعالان صنعت و بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات و عموم مخاطبان خود، متن كامل بسته سیاستی – نظارتی شبكه بانكی كشور در سال 1389 را منتشر می‌كند.

فصل اول: تعاریف

ماده 1- در این مصوبه اصطلاحات و عبارات زیر در معانی مشروح مربوط به به كار می‌روند:

بسته: بسته‌ سیاستی ـ نظارتی شبكه بانكی كشور در سال 1389

بانك مركزی:‌ بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران

موسسات اعتباری: بانك‌های دولتی، غیر دولتی و موسسات اعتباری غیر بانكی كه مجوز فعالیت خود را از بانك مركزی دریافت نموده‌اند و سایر موسسات اعتباری كه به موجب قانون تاسیس شده‌اند.

سپرده سرمایه‌گذاری: سپرده‌های كوتاه مدت(شامل سپرده‌های ویژه) و سپرده‌های بلند مدت

فصل دوم: سیاست‌های پولی

ماده2- نرخ سود علی‌الحساب سالانه سپرده‌های بانكی در طول دوره سپرده‌گذاری در سال 1389 به شرح زیر تعیین می‌گردد:

سپرده سرمایه‌گذاری كوتاه مدت عادی(از یك ماه تا كمتر از سه ماه ) 6 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری كوتاه مدت بیشتر از سه ماه و كمتر از شش ماه 8 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری كوتاه مدت بیشتر از شش ماه و كمتر از یك سال 11 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری یك ساله 14 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری دو ساله 5/14 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری سه ساله 15 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری چهار ساله 16 درصد و سپرده‌های سرمایه‌گذاری پنج ساله 17 درصد.

تبصره 1 – نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌ها در مناطق آزاد همانند سرزمین اصلی خواهد بود.

تبصره 2- افتتاح و نگهداری هر گونه حساب دو منظوره( برای مثال حساب مدت‌دار و اجازه واریز به حساب جاری هنگام ارایه چك توسط مشتری و موسسات اعتباری) به هر طریق ممكن و همچنین عقود مشاركتی تقسیطی ممنوع است.

تبصره3- موسسات اعتباری موظفند نرخ سود قطعی سپرده‌های بانكی را در قالب عقود اسلامی و براساس سودآوری موسسات اعتباری، در پایان دوره پس از حسابرسی عملیات مالی آنها و تایید آن توسط بانك مركزی،‌تعیین و تسویه نمایند.

تبصره4- نرخ سود علی‌الحساب اوراق گواهی سپرده عام با حداقل مدت یك سال منوط به ارایه گزارش‌های توجیهی و تایید بانك مركزی، تا سقف یك واحد درصد بالاتر از نرخ سود علی‌الحساب سپرده متناظر خواهد بود. بانك ناشر در صورت بازخرید قبل از سررسید، باید گواهی را ابطال كند.

تبصره 5- نرخ سود علی الحساب اوراق گواهی سپرده خاص منوط به ارایه گزارش‌های توجیهی و تایید بانك مركزی، تا سقف 5/2 واحد درصد بالاتر از نرخ سود علی‌الحساب سپرده متناظر قابل پرداخت خواهد بود. بازخرید قبل از سررسید اوراق گواهی سپرده خاص توسط موسسات اعتباری ممنوع است.

تبصره 6- بانك مركزی می‌تواند نسبت سپرده قانونی یك یا چند نوع سپرده موسسات اعتباری كه از نرخ سود علی‌الحساب اعلام شده برای سپرده‌های بانكی تخلف كنند را برای حداكثر یك سال به میزان یك تا 5 واحد درصد افزایش دهد.

ماده 3- نرخ حق‌الوكاله می‌تواند برای موسسات اعتباری و بر حسب سپرده‌های مختلف(كوتاه مدت و بلندمدت) متفاوت باشدولی نباید از 5/2 درصد بیشتر باشد. موسسات اعتباری باید نرخ‌ حق‌الوكاله را پس از تصویب هیات مدیره در ابتدای سال از طریق روزنامه‌های كثیرالانتشار به اطلاع مردم برسانند.

ماده 4- نسبت سپرده قانونی موسسات اعتباری(به استثنای بانك‌های تخصصی) در سال 1389 برای سپرده‌های مختلف به شرح ذیل تعیین می‌شود. نسبت سپرده قانونی سپرده‌های مختلف بانك‌های تخصصی معادل رقم سال قبل تعیین می‌شود.

قرض‌الحسنه پس‌انداز 10 درصد، سپرده‌های دیداری و سایر 17 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری كوتاه مدت 5/15 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری یك ساله 15 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری دو و سه ساله 11 درصد، سپرده‌های سرمایه‌گذاری چهار ساله 10 درصد و سپرده‌های سرمایه‌گذاری پنج ساله 10 درصد.

تبصره ـ‌ منابع آزاد شده از محل تعدیل نسبت سپرده قانونی،‌پس از تسویه بدهی موسسات اعتباری به بانك مركزی، به تامین اعتبار سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و طرح‌های نیمه تمام، سرمایه‌گذاری‌های مولد، عملیات بازار بین بانكی و مسكن مهر اختصاص می‌یابد.

ماده 5- نرخ سود عقود مبادله‌ای تا سررسید كمتر از دو سال معادل 12درصد و برای بیشتر از دو سال، معادل 14درصد تعیین می‌شود. نرخ سود علی‌الحساب عقود مشاركتی در چارچوب قانون عملیات بانكی بدون ربا و به نسبت مشخص شده در قرارداد تعیین می‌گردد، ضمنا نرخ سود فروش اقساطی تسهیلات در بخش مسكن معادل 12درصد خواهد بود.

تبصره1- خرید دین براساس اسناد تجارتی واقعی، توسط موسسات اعتباری از واحدهای تولیدی تا سقف 35 درصد ارزش فروش سال قبل كه در صورت‌های مالی تایید شده منعكس می‌باشد، بانرخ سود حداكثر 16درصد در سال مجاز است.

تبصره 2- پرداخت تسهیلات بانكی با نرخ سود كمتر، منوط به تامین یارانه مربوط از سوی دولت و تحقق اهداف طرح براساس اولویت‌های دولت خواهد بود.

تبصره 3- موسسات اعتباری می‌توانند در صورت احراز نیاز متقاضی و اخذ تامین كافی،تسهیلات به شرح ذیل را در چارچوب قانون عملیات بانكی بدون ربا اعطا كنند:

الف- خرید كالاها و خدمات ضروری از قبیل كالاهای مصرفی با دوام نو و ودست اول از محل تولیدات داخلی و درمان بیماری و هزینه تحصیل حداكثر به میزان 30 میلیون ریال.

ب- تسهیلات تعمیر مسكن حداكثر به میزان 50 میلیون ریال.

ج- تسهیلات خرید خودروی سواری حداكثر به میزان 70 میلیون ریال.

د- تسهیلات جایگزینی خودروهای فرسوده، خرید وانت و تاكسی حداكثر به میزان 100 میلیون ریال.

تبصره 4- موسسات اعتباری زمانی مجاز به انعقاد قراردادهای تسهیلاتی با مشتریان خود هستند كه اصل و سود مورد انتظار در موعد مقرر را قابل بازگشت ارزیابی كنند.

تبصره 5- در اجرای سیاست‌های پولی و تنظیم نقدینگی، خرید دین مجدد توسط بانك مركزی و موسسات اعتباری از یكدیگر قبل از سررسید، مجاز می‌باشد.

ماده 6- بانك مركزی در سال 1389 مجاز است تا سقف مورد تایید رییس كل بانك مركزی، اوراق مشاركت منتشر نماید. شركت‌های دولتی و شهرداری‌ها نیز در چارچوب و مقررات در سال 1389، تا سقف 50 هزار میلیاردریال مجاز به انتشار اوراق مشاركت خواهند بود.

الف- نرخ سود علی‌الحساب اوراق مشاركت بانك مركزی حداكثر تا دو واحد درصد بالاتر از نرخ‌ علی‌الحساب سود سپرده متناظر تعیین خواهد شد.

ب- نرخ سود علی‌الحساب اوراق مشاركت شركت‌های دولتی و غیر دولتی و شهرداری‌ها به میزان سود حاصل از طرح‌های موضوع سرمایه‌گذاری و به صورت روز شمار تعیین و در مقاطع سه ماهه پرداخت می‌گردد. حداكثر نرخ سود علی‌الحساب این اوراق یك واحد درصد بالاتر از نرخ سود علی‌الحساب سپرده متناظر خواهد بود. نرخ باز خرید این اوراق قبل از سر رسید، نیم واحد درصد كمتر از نرخ سود علی‌الحساب خواهد بود.

ج- سقف اوراق مشاركت بخش غیر دولتی و شركت‌هایی كه از طریق سازمان بورس اوراق بهادار مجوز دریافت می‌نمایند، معادل 40 هزار میلیارد ریال تعیین می‌شود.

تبصره- خرید اوراق مشاركت شركت‌ها و شهرداری‌ها توسط موسسات اعتباری و شركت‌هایی كه موسسات اعتباری به طور مستقیم و غیر مستقیم در اداره و مدیریت آنها موثر هستند به هر عنوان ممنوع است. خرید اولیه اوراق مشاركت بانك مركزی توسط موسسات اعتباری و شهرداری‌ها با موافقت بانك مركزی بلامانع است.

د- بانك عامل ملزم به نگهداری معادل بخشی از منابع اوراق به عنوان بازخرید احتمالی اوراق حداقل به میزان 15درصد كل اوراق منتشر شده، علاوه بر اخذ وثیقه كافی خواهد بود.

فصل سوم: سیاست‌های اعتباری

ماده 7- موسسات اعتباری می‌توانند پس از لحاظ كردن سپرده‌های قانونی تا 20 درصد افزایش در مانده سپرده‌ها(به استثنای سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز) را به اختیار به بخش‌های مختلف اقتصادی تخصیص دهند و 80درصد مابقی در بخش‌های مختلف اقتصادی به شرح زیر هدفگذاری می‌شود.

كشاورزی و آب 25 درصد، صنعت و معدن 37 درصد، ساختمان و مسكن 20 درصد، خدمات و بازرگانی 10 درصد و صادرات 8 درصد.

تبصره- دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط با همكاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و پس از هماهنگی با بانك مركزی می‌توانند با استفاده از ابزارهای تشویقی از قبیل وجوه اداره شده و یا پرداخت یارانه سود به تسهیلات اعطایی، در جهت تحقق سهم‌های بخشی فوق اقدام نمایند.

ماده 8- بانك‌های دولتی مكلف و بانك‌های غیر دولتی مجاز هستند تصمیم معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی را پس از موافقت بانك مركزی به عنوان وثیقه برای اعطای تسهیلات به شركت‌های دولتی به منظور خرید كالاهای یارانه‌ای و مباشرت در تنظیم بازار مورد پذیرش قرار دهند.

ماده 9- در راستای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، دستگاه‌های متولی بخش‌های اقتصادی می‌توانند از طریق تخصیص وجوه اداره شده و تلفیق آن با منابع داخلی موسسات اعتباری در چارچوب قراردادهای عاملیت در جهت اعطای تسهیلات به طرح‌های مرتبط با تغییر فناوری تولید، اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی، سرمایه در گردش و تكمیل طرح‌های نیمه تمام و سرمایه‌گذاری در طرح‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر، اقدام كنند.

ماده 10- اعطای تسهیلات بانكی در بخش مسكن و همچنین اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه براساس دستورالعملی خواهد بود كه توسط رییس كل بانك مركزی ابلاغ می‌شود.

ماده 11- بانك مركزی ظرف مدت سه ماه از ابلاغ بسته سال 1389 ساز و كارهای لازم در موسسات اعتباری برای تخصیص كامل سپرده‌های قرض‌الحسنه(پس از كسر سپرده قانونی مربوطه) به تسهیلات قرض‌الحسنه؛ به‌كارگیری ابزارهای تامین مالی كوتاه مدت تجاری در بانك‌های تجاری دولتی و خصوصی و نیز استفاده از ابزارهای مالی برای تجهیز و تخصیص منابع بلند مدت در بانك‌های تخصصی را تدوین و ابلاغ خواهد كرد.

فصل چهارم: سیاست‌های نظارتی

ماده 12- در حسن اجرای سیاست‌های پولی و اعتباری و تحقق اهداف آن بانك مركزی موظف است تشكیلات مناسب برای اعمال نظارت موثر و كارآمد را فراهم كرده و با محورهای زیر نظارت خود را توسعه بخشد و اعمال كند.

1- به‌كارگیری تسهیلات اعطایی در محل واقعی خود

2- تخصیص و پرداخت تسهیلات متناسب با حجم و پیشرفت موضوع تسهیلات

3- پیشگیری از گردش وجوه بانكی در فعالیت‌های سفته‌بازی

4- كاهش ریسك و نسبت مطالبات غیر جاری تسهیلات اعطایی با توسعه بانك جامع اطلاعات مشتریان، اعتبار سنجی مشتریان و اخذ اظهارنامه مالیاتی

5- توسعه رقابت منصفانه و پیشگیری از تمركز در فعالیت بانكی و اعتباری

6- ارتقای شفافیت صورت‌هالی مالی و فناوری اطلاعات در نظام بانكی

7- جلوگیری از خرید و فروش وام

8- واگذاری فعالیت‌های غیر بانكی موسسات اعتباری از جمله تملك سهام مدیریتی

9- راه‌اندازی سامانه خرید و فروش اوراق مشاركت و گواهی سپرده الكترونیكی، سیستم انتقال وجوه بین بانكی و پرداخت چك‌های بین بانكی

10- اعمال وجه التزام 34درصدی برای اضافه برداشت موسسات اعتباری از بانك مركزی.

ماده 13- هیات مدیره موسسات اعتباری می‌تواند در صورت تسویه بدهی مشتریان به صورت دفعتا واحده، نسبت به بخشودگی تا شش درصد جریمه تاخیر اقدام كند.

ماده 14- بانك مركزی موظف است بانك اطلاعات مشتریان محروم از خدمات بانكی و موارد محرومیت را به موسسات اعتباری ارائه نماید. براین اساس موسسات اعتباری باید لیست مشتریان بدحساب خود را به طور مستمر به روز كنند.

ماده15- بانك‌های دولتی موظفند فروش سهام شركت‌های تحت پوشش خود و دارایی‌های مازاد و تملیكی خود را دردستور كار قرار دهند و برنامه زمان‌بندی فروش آنها را ظرف سه ماه پس از ابلاغ بسته سال 1389 به بانك مركزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام كنند. بانك مركزی از ابزارهای تشویقی و تنبیهی اجرای این ماده استفاده خواهد كرد. بانك مركزی در چارچوب مقررات موجود نسبت به واگذاری تصدی‌های غیر ضرور خود اقدام خواهد كرد.

تبصره- اعطای تسهیلات به شركت‌های تحت پوشش موسسات اعتباری با اخذ مجوز بانك مركزی و رعایت ضوابط مربوط بلامانع است.

ماده 16- سقف كارمزد خدمات بانكی طبق جداول ابلاغی بانك مركزی اعمال می‌شود. موسسات اعتباری می‌توانند در جهت ارتقای كیفیت خدمات و تقلیل نرخ‌ها تا حداكثر 50 درصد نرخ با یكدیگر رقابت كنند. به منظور توسعه بانكداری الكترونیكی، بانك مركزی نسبت به كاهش نرخ كارمزد خدماتی كه به صورت الكترونیكی ارائه می‌شود، اقدام خواهد نمود.

تبصره- تا زمان ارائه جداول جدید توسط بانك مركزی جدول سال 1388 ملاك عمل خواهد بود.

ماده 17- توسعه شبكه بانكی در خارج از كشور در چارچوب قوانین و مقررات، در قالب دفتر نمایندگی، شعبه، احداث بانك مستقل توسط یك بانك یا چند بانك ایرانی یا با مشاركت بانك‌ها و اشخاص خارجی معتبر با مجوز بانك مركزی مجاز و مورد تاكید است. همچنین افتتاح شعب و نمایندگی‌های بانك‌های خارجی در داخل كشور با مجوز بانك مركزی بلامانع است. دستورالعمل مربوطه ظرف یك ماه ابلاغ خواهد شد.

ماده 18- مجموع تسهیلات و تعهدات به هر ذی‌نفع واحد حداكثر 15درصد سرمایه پایه هر موسسه اعتباری،تعیین می‌شود. اعطای تسهیلات خارج از سقف‌های اشاره شده منوط به كسب موافقت بانك مركزی خواهد بود.

تبصره1- موسسات اعتباری موظفند تمهیداتی را فراهم كنند كه حداكثرظرف شش ماه آینده مجموع تسهیلات وتعهدات به هر ذی‌نفع واحد برای اشخاص حقوقی از 10برابر سرمایه پرداختی ثبتی و برای اشخاص حقیقی از 30 میلیارد ریال تجاوز نكند. اعطای تسهیلات بیش از سقف فوق منوط به مجوز بانك مركزی خواهد بود.

تبصره 2- میزان تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی به اشخاص حقیقی و حقوقی نباید از 50درصد فروش كل مندرج در صورت‌های مالی حسابرسی شده تجاوز كند. در خصوص واحدهای جدید برای سال اول فعالیت نسبت مزبور براساس "پیش‌بینی فروش" محاسبه خواهد شد.

تبصره 3- برای تسهیلات و تعهدات بیش از حد فوق الذكر، موسسات اعتباری می‌توانند از ساز و كار تسهیلات و تعهدات سندیكایی(كنسرسیومی) استفاده كنند، مشروط بر این كه هر یك از موسسات اعتباری عضو سندیكا از حد مقرر در این ماده در اعطای تسهیلات و ایجاد تعهدات تجاوز نكنند.

تبصره 4- فعالیت شركت‌های موسسات اعتباری، بنگاه‌ها، سازمان‌ها و صندوق‌هایی كه عملیات پولی و بانكی و اعتباری انجام می‌دهند. صرفا براساس مجوز و ضوابط و مقررات بانك مركزی مجاز است. ضمنا بانك مركزی به عنوان مقام ناظر بر موسسات اعتباری وتعاونی‌های اعتبار، شركت‌های لیزینگ، صرافی‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه‌، برچگونگی فعالیت آنها و نیز حسن اجرای مقررات ابلاغی به آنها نظارت می‌كند. ناظر بر موسسات اعتباری و تعاونی‌های اعتبار، شركت‌های لیزینگ، صرافی‌ها و صندوق‌های قرض الحسنه، چگونگی فعالیت آنها و نیز حسن اجرای مقررات ابلاغی به آنها نظارت می‌كند.

تبصره5- كلیه تسهیلات اعطایی بیش از مبلغ هشت میلیارد ریال در مورد اشخاص حقیقی و 16 میلیارد ریال در مورد اشخاص حقوقی موضوع این ماده باید در مقابل ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده و اظهارنامه مالیاتی صورت گیرد.

فصل پنجم:‌ بانكداری الكترونیكی و نظام‌های پرداخت

ماده 19- موسسات اعتباری موظفند در سال 1389 در چارچوب گسترش بانكداری الكترونیكی نسبت به تحقق اهداف و شرایط اعلامی از سوی بانك مركزی مبنی بر تكمیل شبكه خطوط ارتباطی، سامانه و خطوط پشتیبان، عملیاتی نمودن بانكداری متمركز و جامع(CORE BANKING) بكارگیری اتاق پایاپای الكترونیك اوراق و اسناد مالی،‌توسعه ابزارهای نوین، اعمال دستورالعمل امنیت بانكداری الكترونیكی، تكمیل بانك‌های اطلاعاتی خود و ارسال اطلاعات مورد نیاز بانك مركزی به صورت آنی و بر خط اقدام كنند. همچنین موسسات اعتباری موظفند مقررات مربوط به شماره ملی، كدپستی، شناسه ملی وشماره اختصاصی اشخاص حقوقی و اشخاص خارجی را حداكثر در نیمه اول سال 1389 به طور كامل عملیاتی كنند.

فصل ششم: سایر

ماده 20- بانك مركزی با همكاری وزارت امور اقتصادی و دارایی تمهیدات لازم برای بیمه سپرده‌های كوچك را فراهم خواهد كرد.

ماده 21- موسسات اعتباری موظفند در سال 1389 مقررات مربوط به مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم را به طور كامل برابر زمان‌بندی اعلامی اجرا كنند.
نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
1389/01/18
علی سالخورده
1397/02/7 22:15

Thanks! I value it.
generic cialis pro the best choice cialis woman american pharmacy cialis price cialis best we recommend cheapest cialis cialis prices in england bulk cialis cialis dosage recommendations generico cialis mexico american pharmacy cialis
1397/02/4 13:23

Superb posts, With thanks!
buy viagra online no rx viagra price uk sildenafil prescription buy pfizer viagra online buy sildenafil online uk buy viagra online prescription can you really buy viagra online tadalafil rx viagra online uk viagra
1397/01/18 05:08

You definitely made the point.
cialis in sconto cialis generico en mexico opinioni cialis generico click here to buy cialis canadian drugs generic cialis cialis 20 mg cut in half cialis 20mg preis cf cialis patentablauf in deutschland only now cialis 20 mg cialis coupon
1397/01/4 03:53

Thanks a lot. Wonderful information!
the best site cialis tablets rx cialis para comprar walgreens price for cialis venta cialis en espaa canadian discount cialis prezzo di cialis in bulgaria cialis 5 mg para diabeticos cialis online holland calis generic low dose cialis
1396/12/28 09:13

Nicely put, Cheers.
cialis et insomni miglior cialis generico when will generic cialis be available cialis prezzo al pubblico cialis dosage amounts cialis 30 day sample cialis rezeptfrei cialis online napol cialis 30 day sample cialis manufacturer coupon
1396/12/4 18:22
چه اطلاعاتی از عدم ابهام و حفظ
از تجربه با ارزش در مورد احساسات غیر منتظره.
1396/12/4 08:36
بدون شک معتقد است که آنچه را که اظهار داشتید. به نظر می رسد توجیه مورد علاقه شما در اینترنت ساده ترین چیز باشد
آگاهی از. من به شما می گویم، من قطعا irked در حالی که
مردم نگران هستند که آنها به روشنی نمی دانند.
شما موفق به ضربه ناخن بر روی بالا و تعریف شده است
همه چیز را بدون هیچ عارضه ای کنار بگذارید، مردم می توانند سیگنال بگیرند.
احتمالا دوباره به دریافت بیشتر خواهد رسید با تشکر
1396/11/30 20:37
سلام به هر بدن، اولین بار من برای دیدن این وبلاگ هستم؛ این وبلاگ شامل مطالب قابل توجه و واقعا خوب طراحی شده است
برای بازدیدکنندگان
1396/09/24 20:29
وای، طرح وبلاگ عالی! چقدر سابقه بلاگ نویسی دارید؟

شما وبلاگ نویسی را آسان کردی. نگاه کلی
از وب سایت شما با شکوه است، بجز محتوا!
1396/09/7 00:05
پست خوب من به طور مداوم این وبلاگ را چک کردم و من هستم
تحت تاثیر قرار! اطلاعات بسیار مفید به ویژه بخش باقی مانده:
) من از چنین اطلاعاتی بسیار مراقبت می کنم. من به دنبال این اطلاعات خاص برای یک
مدت زمان طولانی. متشکرم و موفق باشید.
1396/09/3 19:33
سایت جالب مقدار زیادی اطلاعات مفید اینجا است. من آن را به چند دوست دوستان ارسال می کنم علاوه بر به اشتراک گذاری در خوشمزه است.
و البته متشکرم از زحماتتان!
1396/08/18 02:53
سلام، پس از خواندن این نوشته قابل توجه در نوشتن، بسیار خوشحالم که با همکارانم آشنا شوم.
1396/08/13 19:18
وبلاگ عالی شما در اینجا.. این دشوار است
نوشتن بسیار عالی مثل شما امروزه. من واقعا از افرادی مثل شما قدردانی میکنم
مراقب باش!!
1396/08/12 23:22
من واقعا خوشحالم که به این پست های وب سایت نگاه می کنیم که دارای مقدار زیادی اطلاعات ارزشمند هستند، ممنون
برای ارائه این نوع اطلاعات.
1396/08/12 23:21
Howdy از وردپرس برای پلت فرم وبلاگ خود استفاده می کنید؟ من تازه وارد هستم
به دنیای وبلاگ، اما من سعی می کنم شروع کنم و خودم را تنظیم کنم.
آیا شما نیاز به دانش برنامه نویسی HTML دارید تا وبلاگ خود را بسازید؟
هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
1396/08/12 21:06
این در حمایت از من قابل توجه است که یک وبسایت داشته باشد که به نفع آن است
تجربه ی من. با تشکر admin
1396/08/10 19:12
من واقعا خوشحال هستم که این پست های وبلاگ را که حاوی مقدار زیادی اطلاعات مفیدی هستند بخوانم، ممنون از ارائه چنین آماری.
1396/08/9 18:30
I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts in this sort of house .
Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site.
Studying this info So i'm happy to express that I've a
very good uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
I such a lot undoubtedly will make certain to don?t disregard this web site and provides it a
look regularly.
1396/08/9 16:49
مسائل فوق العاده اینجا من خیلی خوشحالم که پست شما را به اشتراک می گذارم
از شما بسیار سپاسگزارم و به دنبال تماس با شما هستم.
لطفا ایمیل من را رها کن
1396/08/9 16:06
سلام با استفاده از وردپرس برای پلت فرم سایت شما؟

من به وبلاگ دیجیتال جدید هستم، اما من سعی می کنم شروع کنم و خودم را تنظیم کنم. آیا تو
نیاز به هر گونه تخصص برنامه نویسی HTML برای ایجاد وبلاگ خود را؟
هر گونه کمک بسیار قدردانی خواهد شد
1396/08/8 21:28
سلام، من خیلی خوشحالم که وبلاگ شما را یافتم، واقعا پیدا کردم
شما با خطا، در حالی که من در Aol در حال مرور بودم
برای چیز دیگری، به هر حال من اینجا هستم و فقط
می خواهم بگویم بسیار برای یک پست شگفت انگیز و هیجان همه جانبه است
وبلاگ (من نیز موضوع / طراحی را دوست دارم)، من وقت ندارم که همه چیز را از آن عبور کنم
در دقیقه اما من آن را ذخیره کرده ام و همچنین در خوراک RSS شما اضافه شده است، بنابراین زمانی که من
وقت خود را برای خواندن بیشتر خواهم داشت. لطفا عالی باشید
کار
1396/04/16 19:04
I always used to study post in news papers but now as I am a user
of internet thus from now I am using net for posts, thanks
to web.
1396/04/11 12:26
These are genuinely fantastic ideas in regarding blogging.
You have touched some pleasant things here. Any way keep up wrinting.
1396/02/26 05:15
چلیپا از خود نوشتن در حالی که
صدایی مناسب اصل آیا نه نشستن کاملا با
من پس از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما موفق به من مؤمن اما تنها برای بسیار
در حالی که کوتاه. من با این حال کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما ممکن است را سادگی به پر کسانی که شکاف.

در این رویداد شما که می توانید انجام من را قطعا تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
1396/02/25 01:20
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was wondering what
all is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet savvy so I'm not 100% sure. Any tips or advice would be greatly appreciated.
Cheers
1396/02/13 21:17
It's the best time to make some plans for the future and
it's time to be happy. I've read this post and if I could I wish
to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could
write next articles referring to this article.
I want to read more things about it!
1396/01/29 11:08
Hello There. I found your weblog using msn. That is a really well written article.
I'll make sure to bookmark it and come back to learn more of your helpful info.
Thank you for the post. I will definitely return.
1396/01/25 05:40
Thank you for any other wonderful article. Where else may just anyone get that type of
information in such a perfect way of writing? I have a presentation next week,
and I am on the search for such information.
1389/01/22 00:17
دوست عزیز شما به انجمن تخصصی کامپیوتر، اینترنت و شبکه وب افروز دعوت شده اید امید وارم حضور فعالی در این انجمن داشته باشید.
در ضمن شما می توانید در بخش تبلیغات و معرفی سایت، سایت و یا وبلاگ خود را به تعداد زیادی از کاربران معرفی کنید.

وب افروز
1389/01/19 23:35
همین ابتدای كار خیالتان را راحت كنیم، با كلیك بر روی تبلیغات و كار در سایت های خارجی و عضویت در این سایت و آن سایت حتی یك ریال هم كسب درآمد نخواهید كرد!!!
بهتر است بدنبال یك راه اصولی و تست شده باشید.
كسب درآمد واقعی از اینترنت از هیچ طریقی ممكن نیست مگر با وجود فروش محصولاتی به دیگران، اما این مهم نیازمند علم خاص راه اندازی فروشگاه اینترنتی و همچنین آشنایی با فنون تجارت و فروش در اینترنت و در آخر نیازمند محصولاتی برای فروش است...
ممكن است بگویید 2 مورد اول را می توان به دست آورد اما ما كه محصولی برای فروش نداریم؟
پاسخ این است: اصلا نگران نباشید ، ارایه هر 3 مورد مذكور با هزینه ای فوق العاده پایین را به ما واگذار كنید:
*راه اندازی فروشگاه حرفه ای بصورت رایگان (فقط هزینه ثبت دامین را می پردازید)
*ارایه تمام فنون حرفه ای فروش در اینترنت در یك پكیج ویژه با زبانی كاملا فارسی و روشی آسان
*تامین محصولات فروشگاه شما در زمینه های دلخواهتان تا 3 سال به صورت رایگان
*معرفی محصولات پرفروش جهت شروع درآمد شما از همان روزهای آغازین كار
*پشتیبانی مداوم تا 3 سال جهت افزایش فروش شما و آموزش تكنیكهای جدید ویژه بالا بردن فروش ماهانه
*ارسال اطلاعات جدید و مورد نیاز شما به صورت اتوماتیك به ایمیل شما
*تضمین موفقیت شما در صورت عمل كردن به روشهای آموزشی موجود در بسته
*درآمد ماهانه حداقل 100 هزار تومان و حداكثر 1.500.000 تومان (بسته به تلاش شما)
* به همراه بسته معروف CN3 (سی ان سه) كه همین بسته را به تنهایی 30.000 تومان می فروشند!!!
همه و همه در پكیجی استثنایی با قیمتی فوق العاده مناسب
مژده: قیمت این بسته به دلیل ایام الله دهه فجر، به مدت 10 روز ویژه، به جای 35000 تومان با قیمت 10000 تومان به فروش می رسد....
قیمت كنونی: 10000 تومان
این یك شغل واقعی و مطمئن است، از همین امروز شروع كنید...

برای اطلاعات بیشتر و سفارش پستی این محصول(اول دریافت كالا سپس پرداخت وجه) از آدرس زیر استفاده نمایید(شناسه خرید 200310 می باشد)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر